John Bowman


Balil jsem si věci.Zítra odlétáme do Oklahomy.Je tam každoroční setkání westernových nadšenců CONVENT WWAC.Byl jsem tam již v roce 2003,V Las Vegas.V duchu už probírám .s kým se asi potkám.Mimo jiné,mohl by tam být opět i Jon Bowman.žijící legenda střelckého světa Spojených států.V loňské Střelecké
Revue o něm vyšel více stránkový článek.Nápad! a jdu prohledat štos časopisů.A ten konkrétní ,pak letěl se mnou.
V Claremore jsem pak uviděl stařičkého pána s typickýma Rugerama u boku.Přehrabal jsem obsah kabely a nesu mu časopis.
Hallo ,Mistr Bowman,mám pro vás malý dárek z Čech.Pochopitelně jsem tu stránku nemohl najít,a on na mě hleděl dost udiveně.Ale pak se podařilo.
Měl radost,a myslím,že velkou.Viděl jsem pak jeho manželku,jak obchází ostatní a pyšní se Českou Střeleckou Revue a v ní článek a fotky jejího manžela.
Věřím tomu,že alespoň oni už budou vědět,kde je Czech republik,a že neleží někde v Texasu.


Další Postavou je Pete Mulee
Má zde opět svou“střelnici“ .Ta stojí také za zmínku.V hale EXPA Claremore se střílí z ostrých revolverů,upravenýma nábojem na balonky!(Co na to naše předpisy?).Celé to vypadá takto. Do dřevotřískové desky s obrázky dvou pistolníků jsou umístěny dvě plastové trubky o průměru asi 12 cm.V nich jsou mikrospínače a nafouknuté balonky.Střílí se ve dvojicích asi na čtyři metry.Střelci se postaví na čáru a na signál-světlo-tasí a vystřelí.Prostřelením balonku se uvolní mikrospínač.Elektronika pak vyhodnotí čas rychlejšího od signálu po zásah.Velice zábavné.A čím se střílí ?
Nábojnice se zápalkou,trocha černého prachu a na ní drcené ořechové skořápky –ucpávka ,krepový papír.

Střelecká Revue 8/2007

  

 
 
Autor:[František Henkl] Poslední změna:2011-12-05 19:55:15
fhenkl@seznam.cz © 2006
Design&Code by - Bohuslav Peterka
.:Přihlásit:.