Toulání po Brdech

Jihozápadní pohoří Brd, tak tady se potuluji. Vlastně potulujeme, obvykle jsme totiž nejméně tři moje maličkost, pes BADY a kůň Entony řečený Tonda.

To co vidíte na vedlejším obrázku je Třemšínská kaplička a před ní pochopitelně BADY. Má spoustu problémů nám stačit, ale snaží se jen co je pravda.

Tak tady to na dalším obrázku je zbytek hradního příkopu na Třemšíně. Je to foceno na jaře 2001 a já z toho obrázku mám dojem, že tam chybí už jen rusalky, skřítci a nebo zlatý drak, ale možná, že tam i jsou, jen my degenerovaní virtuální realitou a spoustou techniky, je už nevidíme, natož abychom je mohli vyfotit, ale hodily by se tam co. Možná i medvěd by se tam nevyjímal špatně, ale ten poslední byl na Třemšíně zastřelen někdy 18??. Škoda, také by se sem asi docela hodil, určitě víc než konstrukce televizního vysílače, o které se jeden čas tolik mluvilo. Ani zlato se tu už s definitivní platností nebude těžit. Tak máme šanci si to ještě nějaký čas užívat.

Tak to jsou naše dopravní prostředky, Tonda a Colin, moc se jim tu samotným nelíbí, za prvé to tu neznají a za druhé není tu toho zrovna moc k sežrání. Ale zvládli to a poctivě čekali než jsme prolezli skalní útvary Hřebeny severně od Třemšína. Je to chráněný přírodní útvar a je tu pěkně.

I Badymu se tu libí, jen škoda, že ty borůvky v pozadí teprve kvetly, přišly by k chuti.To už má Bady za sebou asi patnáct kilometrů. No nevypadá moc svěže, ale je to pášák! Já bych vypadal určitě podstatně hůř.


Tyhle skály jsem viděl poprvé někdy před třemi roky, kdy mě sem zavedl jeden můj známý, potom jsem je skoro dva roky znovu hledal. Jsou schovány v lese tak dobře, že jsou vidět až když jste přímo u nich, ale našel jsem. HEUREKA.

Je tu hezky. Tak se přijďte někdy podívat.
Ahoj Fredy

Autor:[František Henkl] Poslední změna:2006-11-12 20:27:00
fhenkl@seznam.cz © 2006
Design&Code by - Bohuslav Peterka
.:Přihlásit:.