CONVENT 2007

Sedm statečných ve stopách Vinetua a Old Schaterhanda

Tak jsme nazvali naše putování po USA které počalo 9.dubna Navštívili jsme El Paso.Projeli půl Nového Mexika a pak konečně dorazili do Oklahomy ,kde se konalo každoroční setkání Wild West Arts Clubu .

Již mnoho let se setkávají artisté a přátelé Westernového umění,aby se pochlubili novými dovednostmi a prožily svou radost z opětovného setkání se starými i novými přáteli.Celé setkání je pak korunováno soutěžemi,jež mají ukázat dovednosti zúčastněných.Je to klubová záležitost i když s mezinárodní účastí špiček.U nás neprávem označovaná jako „Mistrovství světa“Lidmi,kteří touží po světových titulech.Neprávem!

Celé setkání provází duch přátelství mezi účastníky,Doslova čiší z každého slova.Američané ,Angličané,Mexičané a mnozí další ,nás potkávali a říkali jak se jim líbí to co my děláme.Přestože ,že mnozí z nich uměli mnohem víc. Ale oni sami ví co úsilí to stojí.Když jsme pak při společném vystoupení naší skupiny viděly,jak publikum vstává při tleskání byl to pocit vskutku překrásný.Také pohár a diplom nás neobyčejně těší.Honza Betlach roztáčel smyčky lasa Radka Zezulková s Vláďou Michalem stepovali a asistovali při práci s bičem,Petr Glonek zářil při práskání se dvěma biči,a Jarda Kráčmera kouzlil a hlavně organizoval.

Přicházeli k nám pak mnozí a říkali,že jsme čeští kowboyové.

A tak jsme to těm „amíkům“ nenandali,ale užili jsme si to plnými doušky ,získali kamarády.

A když se s námi loučili s tím,že se teší na příští rok ,až se opět potkáme bylo nám tak trochu teskno.

A pár slov co to vlastně Convent je.                    

Club je prestižní organizace,která sdružuje hlavně artisty a ty,kteří milují Westernové umění.

Jen pro přehled jsou tu vrhači nožů a seker –Dominuje jim indián Chi-Chi celým jménem Kočičí bílý oblak .Je mu 83 let a říká,že za svůj život hodil více jak milion dvě stě tisíc nožů.

Jsou zde střelci a žongléři s revolvery a s nimi Joe Bowman Živoucí legenda americké střelecké dovednosti.Jsou zde lasaři,kteří chytají,trikoví lasaři,Bičaři,jezdci na koních,zpěvácí ,modistky westernového oblečení. A další.A všichni si užívají toho,že se opět vidí.

Mistři,ti opravdoví ,nesoutěží,nechávají prostor těm druhým,Jen občas předvedou to co opravdu umí,za bouřlivých ovací ostatních.Ti co opravdu umí to také umí prodat a jsou z toho živi.A pro členy je to hlavně společenská událost.Určitě mohu mluvit i za ostatní,že ta přátelská atmosféra nás bude hřát ještě dlouho.

Něco takového by bylo prima i u nás.

Bohužel,právě jsem obdržel informaci,že pro odchod presidenta Marka Allena byla činnost WWAC
UKONČENA!

A teď ještě pár fotek ze stránek WWAC
                                        fotky


       Moje vystoupení v OKLAHOMĚ
   


 
Autor:[František Henkl] Poslední změna:2007-08-31 15:09:48

DIPLOM

Přivezli jsme diplom za SCHOW
Fotky jsou ve Fotogalerii

Autor:[František Henkl] Poslední změna:2007-06-05 20:06:44
fhenkl@seznam.cz © 2006
Design&Code by - Bohuslav Peterka
.:Přihlásit:.