Stříbrné jezero

Další nově objevené zákoutí. Já tomu říkám “Stříbrné jezero”. Je to nedávno opuštěný kamenolom, který zatopila voda z pramene - tedy prozatím bezva čistá voda a v letě tu bylo bezva koupání. Bohužel Vševilský lom tak jak vypadal před znovuzahájením těžby to není a nikdy nebude. Tam je nyní “měsíční krajina” a je lepší sem vůbec nechodit, protože by jeden musel akorát brečet.
Tonda si asi říká, že na pastvu to není a k vypití je toho moc, nebo přemýšlí, jak to vlastně bylo s tím Šemíkem. Skákat bychom to nechtěli asi ani jeden..

O kousek dál jsem objevil tento překrásný “strom” říkám mu BAOBAB a je to asi osm lip vyrůstajících pohromadě. Celek je pak tahle nádherná silueta. Jen tak pro informaci z druhé strany toto soustromoví doplňuje ještě třešeň, ta ale odtud není vidět. I tady je možné v podvečer, když padá mlha a svítí měsíc, zahlédnout tančící rusalky. Nebo se mi to jen zdálo?

V každém případě musím žasnout, jak dokonalé tvary umí ta příroda stvořit, zahradník by to lépe nesvedl. Nehledě k tomu, že by se sem s montážní plošinou špatně zajíždělo a bez ní by na to nedosáhl.
Jo paní příroda ta má metody, můžeme jen závidět a tiše žasnout.

Tonda a já. Někdy si opravdu připadám jak v tom filmu ”Karel a já”, jestli Tondu netlačí sedlo, má-li v pořádku kopyta, dostává-li dost nebo málo žrádla... Jo, je to starost, ale na druhé straně jsem nikdy tak rychle neběžel, jako s tímhle koníkem. Má to v krvi. Je to rozený běžec a běhá opravdu rád - někdy je to až o strach, ale je to nádhera.

 
Autor:[František Henkl] Poslední změna:2006-11-09 08:42:57
fhenkl@seznam.cz © 2006
Design&Code by - Bohuslav Peterka
.:Přihlásit:.