Zima...

Tak někdy začátkem listopadu se vlády nad Brdskými lesy ujme paní ZIMA a na Třemšíně se objeví první sníh.Sice jen málo ale paní zima se již nekompromisně chopila svých práv.Zima je období,které příliš nemiluji,asi proto,že je mi zima.Ale přesto jsou okamžiky kdy má i zima pro mě své kouzlo.Ten velebný klid který se rozprostírá v lesích,slunce svítí zvláštním způsobem,je to něco mysteriosního,taková příprava na něco nového,co jistě přijde,ale na co je potřeba načerpat nových sil a řádně se připravit-je to příslib nového života- jara

Cesta na Třemšín od Třemšínské boudy dostala také svůj poprašek sněhu.Vypadá jak z nějakého cukrářského krámu.Tonda pro to nemá pochopení a žene se nahoru jako pominutý,asi proto,aby se zahřál.Se mnou je to horší.Je otázka zda jezdec-tedy vlastně řidič může používat tekuté zahřívání či musí zmrznout? Toto je pouze náznak zimy,ale když opravdu mrzne není to tak snadné na tom koni vydržet a ještě horší je slézt dolů,tak aby se nerozpadly nohy zmrzlé jak skleničky. Letos na Nový rok tu bylo -15 stupňů a to byla síla!Jen Tonda miluje koupele v čerstvě napadaném sněhu a dopřává si jen co je pravda.Já se raději dívám.Ale tak mě napadá jestli někde neslyšel "nesu,nesu koledu upadl jsem s ní na sněhu" skoro to tak vypadá.

Prosím podrbat na bříšku

A to už je opravdová zima u nás na Aljašce v Brdech. Les, skály vše pokryto sněhem a ticho, jen Tonda oddychuje a od huby mu jde pára. Pohádka jen popelka, nebo princ na lovu se může každou chvíli někde objevit, nebo snad dědeček hříbeček. Mohl by splnit nějaké přání. Bady má ze sněhu také radost a vůbec ho nezebe. To mě když se prodíráme tou sněhovou krásou obalených břízek a sníh se sype za krk to nadšení nějak schází. Přece jenom jsme o něco výše a určitě jsem zmrzlejší. Jo je to věkem.Tak co říkáte -pohádka? Nebo by bylo lépe se na to dívat v televizi?
 
Autor:[František Henkl] Poslední změna:2007-03-09 07:25:22
fhenkl@seznam.cz © 2006
Design&Code by - Bohuslav Peterka
.:Přihlásit:.